Anne ve Bebek

Bebekle tatil rotaları Önemli öneriler ve gidilecek bölgeler!

Yaz mevsimi geldiğinde herkesi nerede tatil yapacağı konusunda tatlı bir telaş sarar. Tatil rotası belirlemek önemli meseledir; çünkü öylesine iyi belirlenmelidir ki yılın tüm yorgunluğu atılıp gelecek yıla arınmış ve iyi dinlenmiş şekilde başlanabilsin. Bebekli aileler içinse bu konu daha da önem arz eder. Öyle ki bebekle tatil, gerekli noktalara dikkat edilmediğinde çileye dönüşebilir.

Peki bebekle hangi rotalara gidilebilir ve kusursuz bir tatil yaşanabilir? Eğer siz de rotanızı henüz belirlemediyseniz bu önerilerimiz size yardımcı olacaktır.

Denizi temiz bölgeler seçin

Özellikle 6 aydan küçük bir bebeğiniz varsa ve onunla denize girmeyi planlıyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de temizliğinden emin olduğunuz denize sahip bir tatil rotası oluşturmaktır. Bunun için özellikle Marmara Denizi’nden uzak durmak iyi bir fikir olacaktır. Kaş-Kaputaş Plajı, Antalya-Çıralı Plajı, Çeşme-Ilıca, Fethiye-Kelebekler Vadisi, Bodrum-Ortakent gibi tatil rotaları; temiz denizi ve etkileyici doğası ile size şahane bir tatil imkânı sunar.

happy cheerful family pier near water having fun adorable kids playing with their parents 136813 3190 |
mutlu neşeli bir aile… Ebeveynleri ile oynayan sevimli çocuklar

Beslenme düzenini ihmal etmeyin

Bebekler, düzenli bir yaşamı sever. Bu nedenle tatile çıkıyorsunuz diye tüm düzenden vazgeçebileceğinizi sanmayın. Bebeğinizin daima tükettiği besinleri tatilde de sağlamak için mümkünse zengin mi zengin açık büfeleri unutun ve sizin bebeğinize yemek yapabileceğiniz bir yerde kalmayı tercih edin. Mutfağı size ait olan küçük bir pansiyon ya da minik bir ev kiralamak bebekli tatil için ideal seçimler olabilir.

cheerful family with little child standing near lake surrounded by hills sunlight 181624 25681 |

Serin bölgeler tercih edin

Bebekler, aşırı sıcak havalarda huzursuz olabilir ya da çeşitli hastalıklara çok rahat yakalanabilirler. Bu nedenle yaz tatili için daha serin olacak rotalar belirlemekte fayda var. Bolca yeşil bir tatil istiyorsanız Karadeniz yaylaları, “Bol oksijene sahip, temiz bir koy olsun.” diyorsanız Göcek-Kargı Koyu, “Bizim için deniz o kadar da önemli değil, havuzla da idare ederiz, yeter ki doğal ve serin bir rota olsun” diyorsanız Bolu-Abant Gölü çevresindeki oteller; bebekli tatiller için ideal seçimler arasında yer alır. Ancak böyle yerler tercih ederken bebeğiniz herhangi bir sağlık sorunu yaşadığında acilen gidebileceğiniz sağlık kuruluşlarını bulmanın, şehre yakın bölgelere göre sıkıntı yaratabileceğini unutmamakta fayda var.

Sağlık kuruluşuna yakın bölgeler seçin

Bebeklerin yetişkinlere göre çok daha kolay bir şekilde hasta olabileceğini unutmak; kötü anılarla dolu bir tatil geçirmenize neden olabilir. Dolayısıyla tatil yerinizi şehrin en ulaşıma kapalı bölgelerinden seçmektense sağlık kuruluşlarına ve eczanelere yakın bölgelerinden seçmeye özen gösterin. Böylece kötü sürprizlerin yaşanmasını önler, daha sağlıklı ve huzur dolu bir tatil geçirebilirsiniz.

Sakin bölgeler tercih edin

Bunca zamandır gece kulüplerinde vakit geçirmeli, bol müzik ve aktiviteli bir tatil anlayışına sahipseniz bebeğinizle birlikte bunlara veda etme zamanı gelmiş olabilir. Bebeğinizin uyku zamanında gürültüsüz bir ortamda uyuması gerektiğin bilmeli, bunun için de daha sakin, mütevazı ve özellikle bebek yatağı olan konaklama yerleri belirlemenizde fayda olacaktır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu